FF na přání- Náhoda

28. března 2013 v 21:01 |  Na přání
Tak tady je povídka o kterou si napsala paní Helena. A pokud jsem to správně pochopila chtěla ji věnovat Majce. Tak vám přeji pěkné čtení..

Před pár dny jsem se ROZVEDLA se svým teď už ex manželem Martinem. Nebyli jsme spolu dlouho. Dnes to je přesně rok a dva měsíce. Neměli jsme na sebe čas. Respektive on na mě. Jeho práce mu to neumožňovala, protože byl stále v zahraničí, nebo se vracel pozdě večer. A jeden večer jsem pochopila, že tohle už není ten můj Martin, kterého jsem poznala.
Před pár dny jsem ale narazila na pár skvělých kluků. Poznali jsme se na jednom koncertě. Byla jsem tam sama, protože moje kamarádka Helena byla NEMOCNÁ. Stála jsem sama u baru a koukala se, jak kluci řádí na podiu. Neměla jsem náladu se tam sama bavit. Ale i tak jsem si koncert užila. Každý si to užívá jinak.
Dnes mi napsal Igor, že mají koncert kousek od mého města. Rozhodla jsem se, že půjdu i sama.
Nachystala jsem si nějaké oblečení, co si večer obleču a šla jsem se do koupelny upravit. Oblékla jsem se a koukla jsem se na hodiny. Autobus mi jel až za půl hodinu, tak jsem si sedla k počítači. Měla jsem tam vzkaz od Igora a dokonce i od Romana. Že by nějaký způsob, jak mě sbalit? Já si je ale jen tak k tělu nepustím.
Seděli jsme v backstage a dost se bavili. Kluci měli dvě předkapely a ty mě nějak nezajímaly. Patrik se nacpával rajskou polévkou a stále se smál. My jsme se koukali na nějaký film, který měl Igor na svém notebooku. Byla to úplně nesmyslná komedie, ale my jsme se na ní dost bavili. Po dobu celého večera jsem se se všema dost SBLÍŽILA. Poznala jsem, že jsou úplně jiní, než jsem si myslela. Nevím jestli lepší, nebo horší, ale dost si rozumíme. Jsou přesně má krevní skupina.
Když dohrála i druhá předkapela, kluci se začali chystat.
,,Kde je Patrik?'' začal se Igor nervózně rozhlížet po místnosti. Patrika ale neviděl.
,,Řekl, že už nikdy nebude jíst rajskou a někam rychle utíkal.'' Igor se na mě hloupě podíval a šel směrem k pánským záchodům. Asi mu bylo jasné, kde se Paťa tak zdržel.
Patrik se konečně vrátil ze záchodů a kluci mohli jít hrát. Já jsem šla mezi fanoušky a se zaujetím pozorovala, jak hrají. Byl to povedený koncert.
Po koncertu kluci odešli dozadu a já jsem je následovala. Všichni fanoušci zatím netrpělivě čekali, až se zase vrátí, aby si mohli vzít podpisy a vyfotit se.
,,Páčilo sa?'' přišel ke mně Roman s Igorem a chytli mě kolem ramen. Asi to nechtěli udělat oba. Škaredě se na sebe podívali své ruce oddělali. Mě začaly cukat koutky. Přišlo mi to hrozně vtipné.
,,Jo bylo to fajn.'' pochválila jsem je. Měla jsem jejich HUDBU ráda. Ale málokdy jsem měla možnost navštívit jejich koncert. A teď tu jsem s nimi, jako jejich kamarádka.
,,Idete?'' popohnal Roman kluky. Roman se těšil na fanoušky a na focení, zato klukům se moc nechtělo. Paťa se ještě stále nestihl vzpamatovat z té rajské. Asi to nebyl nejlepší nápad.
Všichni fanoušci odcházeli a Igor mě poprosil, abych s ním šla před klub. Celkem dlouho jsme si povídali u dodávky až do té doby, než nás Paťa nevyrušil kvůli tomu, že si v autě zapomněl mobil. Všechny pěkné chvíle jednou skončí. Vrátili jsme se tedy všichni tři zpět do klubu a Roman si neodpustil několik jedovatých připomínek.
,,Poď prosím so mnou ven.'' tentokrát to byl Roman. Odložila jsem skleničku s pitím a následovala jsem ho. Šli jsme k dodávce a povídali si. Úplně stejně jako s Igorem před pár hodinami. S Igorem jsem si ale rozuměla o trochu víc.
,, Vieš, ja som sa zaľúbil.'' přiznal se mi. Proč mi to ale říká?
,,Tak to je fajn, ne?''
,,Do teba.'' vzal mou ruku do jeho dlaní. Na tváři měl krásný úsměv. Byl to jiný úsměv, než ten který jsem znala.
,,A nechceš si raději dát rajskou?''
On asi pochopil, že já nemám náladu na žádný vztah a souhlasil s tou rajskou. Sedli jsme si tedy i s Igorem a pěkně se najedli.
,, Ešte sviečky chýbajú.'' dodal Roman a smutně se podíval na prázdný stůl. My s Igorem jsme se na něj podívali s nadzvednutým obočím.
,, No čo? Bolo by to romantickejšie. Ja som Roman a som romantik.'' tohle už jsme nevydrželi a rozesmáli se.
,, Vy jete tú rajskú? Ale uvedomte si, že nebudeme zastavovať na každej benzínke.'' prošel kolem nás Patrik a znechuceně se podíval na talířky.
Celý večer byl super s výbornými lidmi. Byl to pro mě neskutečně velký ZÁŽITEK.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tris Tris | 2. dubna 2013 v 17:32 | Reagovat

Moc hezké :)

2 zuzka zuzka | Web | 24. června 2013 v 16:19 | Reagovat

úžas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.