Memory

22. dubna 2013 v 19:18
Taková kráťoučká jednorázovka.. :)

Mladá dívka posedávala na rozkvetlé louce. Seděla na květované dece, která byla rozložena přesně uprostřed louky. Vedle sebe měla džbánek s malinovou šťávou a krabičku se sušenkami. Měla oblečené černé šaty, které jí sahaly nad kolena, a v pase byl tlustší pásek s velkou černou mašlí. Usmívala se a užívala si sluníčka. Nasadila si sluneční brýle a podepřela se na loktech. Vítr, který foukal si hrál s jejími vlasy. Jí to ale vůbec nevadilo. Po chvíli si vedle ní sedl nějaký muž. Hubené nohy a ruce, na tváři široký úsměv a v ruce velkou kytici růží. Přišel až k dece a následně se na ni posadil.
,,Chýbala si mi.'' podal jí kytici růží a následně jí políbil na tvář. Cítil, že je to takto správně. Dřív by si dovolil i něco víc, ale teď měl strach. Strach z toho, že ho odmítne.
,,Proč ses neozval?'' řekla trochu hystericky. On nechápal proč. Vždyť jí říkal, že to teď nemá jednoduché a, že potřebuje na chvíli vypadnout z města.
,,Potreboval som byť sám.'' pohladil ji po tváři a přitom si skousl spodní ret. Milovala když se takto tvářil
,,Aha.. Takže ses na mě vykašlal. Víš, věděla jsem, že tento vztah nebude mít cenu. Ale ráda bych tomu dala druhou šanci.'' odložila kytici vedle sebe a odpila si malinovky.
,,Tak prečo to neskúsime?'' zeptal se jí už poněkud nervózněji.
,,Ráda bych..'' zadívala se do sluníčka a zamračila se. On stále nechápe, jaký je v tom problém. Vždyť se milují, nebo ta láska vyprchala?
,,A čo nám bráni?'' chytl ji za ruku a pevně ji stiskl v té jeho. Cítil, že to je správné gesto. Ale ona ho okamžitě pustila.
,,Prepáč.'' pípl. Nemohl vědět, jak zareaguje.
,,Co nám brání? Já.. Jednoduše jsem si našla někoho jiného.'' řekla upřímně. Myslím, že až moc.
Takhle mu to vpálit..
,,Eště by sa to dalo povedať inak.'' řekl trochu smutně. Chtělo se mu plakat, ale nechtěl ukázat, jak je slabý.
,,Jak?''
,,Nahradila si ma iným.'' chtěl se zvednout, ale jeho nohy na to neměly dost sil. Zůstal ještě sedět a díval se před sebe.
,,Nechci abys to bral takto. A doufám, že na nás vztah jen tak nezapomeneš.'' pokusila se o úsměv.
,,To si piš, že nie.'' zamrmlal si pod nos. Ona to ale moc dobře slyšela. Tohle je to po čem toužila? Zlomit mu srdce a dostat ho úplně na dno? Asi ano. Měl pocit jako by mu právě někdo prorazil do srdce kůl.
,,Tak asi pôjdem. Videl som, počul som..'' zvedl se a oprášil si své džíny.
,,Pa.'' řekla jednoduše. Opět se podepřela na loktech, zadívala se do slunce a usmála se. On mezitím trpěl. Bez ní je jako ryba bez vody.
Po chvíli jí někdo zezadu zakryl oči. Lekla se.
,,Ahoj, Linduško.'' políbil ji na krk. Byl to on. Ten, který tu teď byl místo Romana.
Roman se jen otočil a po tváři mu stekla slza. Co má ten hajzl a on ne? Nebyl pro ni dostatečně dobrý? Nechal slzám volný průchod. Ale doufal, že přijde někdo, kdo mu opět dodá sílu jít dál. A věděl, že nemálo lidí by o to stálo..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martinkaaa Martinkaaa | Web | 22. dubna 2013 v 20:35 | Reagovat

Wow úžasné! :))

2 Tris Tris | 13. července 2013 v 16:35 | Reagovat

Já mám ráda smutné příběhy...radši než ty veselé, ty mě nudí :-D Tohle se mi moc líbilo, ačkoli písnička má trochu jiný význam, ty její hluboké podmanivé tóny suprově dokreslily atmosféru:)

3 Emm Emm | Web | 31. ledna 2014 v 21:44 | Reagovat

Moc pěkně napsané, ale je to smutné. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.