Savior-15.díl

22. května 2014 v 15:43 | P. |  Savior
Jsem ráda, že jsem dnes stihla napsat další díl, protože tento týden je to úplně stejné jako minulý.. Naštěstí zítra už je pátek a následuje víkend, díky kterému si alespoň trochu odpočinu a užiju si pěkného počasí, protože v průběhu týdne to opravdu nejde. Doufám, že vy máte týden příjemný a ne tolik stresující :)
A teď už si užijte další díl. Tentokrát sice bez Igora, ale nebojte..v dalších dílech si ho užijete až až.. A to ještě nepřišla ta hlavní zápletka! :P

Celý týden uběhl a já jsem se s Igorem ani jednou neviděla. Otec se vrátil, bratr se začal před otcem ke mně chovat slušně. Všechno se vrátilo do starých kolejí.
Seděla jsem na okenním parapetu a užívala jsem si příjemně hřejícího sluníčka, které už téměř zapadalo.
,,Val? Můžeš mi nějak vysvětlit, proč tu přespával Igor, když jsem tu já nebyl?'' přišel otec bez zaklepání do pokoje. Bylo mi jasné, že si bratr musel postěžovat.
,,Bratr si dovedl Matěje a já se ho prostě bojím!'' vysvětlila jsem trošku nevrle.
,,Ty se bojíš bratrových kamarádů?'' začal se smát na celé kolo, ale mě to nepřišlo vůbec vtipné.
,,To byl Matěj, se kterým jsem chodila..''
,,Jako ten Matěj?'' stále mu to asi nedocházelo.
,,Ano.'' otec na nic nečekal a odešel. Podle toho, co jsem slyšela, šel za bratrem, kterému vynadal. To mě dost překvapilo. Většinou jsem to byla já, která všechno schytala za něj. Šla jsem blíž k jeho pokoji, abych slyšela, o čem se ti dva baví.
,,Řekl jsem ti, že máš dbát na její bezpečí, když tady já nejsem! Ale ne..ty jsi takový magor, že přivedeš Matěje, který ji obtěžoval a ona se ho bojí. Myslel jsem, že máš alespoň trochu rozum.'' živě jsem si dokázala představit, jak se otec tváří a jak moc je rozzuřený. Vlastně to bylo asi poprvé, co se mě zastával. Bratr stále nic neříkal. A najednou padla facka. Kdo ji komu dal? Jestli dal otec facku mému bratrovi, tak se zblázním. Vždyť to je přece jeho miláček, ne?
Vlastně mi teď všechno přišlo vtipné. Věřím, že se z toho bratr alespoň trošku poučí.
Opět jsem si sedla tam, kde jsem seděla před tím. Slunce už se schovalo za kopec, který je za naším domem a já jsem koukala na krásně zabarvené mraky. Červená, růžová, dokonce i fialová se na nebi objevila. Tolik mě to fascinovalo. Z přemýšlení mě opět vyrušil otec. Sedl si na parapet naproti mně. Ještě, že je tolik prostorný.
,,Neudělal ti nic?'' zeptal se a já jsem okamžitě věděla, o koho jde. Nechtěla jsem, aby věděl o menším incidentu v koupelně, a tak jsem jen zavrtěla hlavou.
,,Jsem docela rád, že tu s tebou Igor zůstal. Asi je to hodný chlap, co?'' podvědomě jsem se usmála. Čím mě chce ještě překvapit?
,,Jo, to je.'' souhlasila jsem. Opravdu to tak totiž bylo.
,,Nechceš ho zítra pozvat na večeři? Můžeme spolu něco uvařit.'' vše co říkal, znělo skvěle. Ani jsem nemohla uvěřit, že to říká můj otec.
,,Tak jo. Ale upozorňuju tě předem, že Igor je výborný kuchař, takže budeš muset ukuchtit něco skvělého!'' zlomyslně jsem se zasmála a bavila jsem se nad jeho rozpačitými výrazy.
,,Tak já teda půjdu.'' usmál se i on a odešel. Jak už ale bylo jeho zvykem, nechal otevřené dveře. Nesnáším to!
,,Ty dveře!!'' zakřičela jsem do chodby, aby slyšel, že je opět nezavřel.
Dnes už jsem věděla, že se nenechám nikým rušit. Zamkla jsem se proto v pokoji a pustila jsem si můj oblíbený seriál, při kterém jsem chtěla mít klid. Také jsem napsala Igorovi a on otcovo pozvání přijal. Byl i rád, že se může mému otci ukázat i jinak, než ho můj otec do teď viděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anina Anina | 23. května 2014 v 1:26 | Reagovat

Začíná se to vyvíjet ve prospěch Igora, ale to je zatím určitě jen pro zmatení nepřítele! :D :D Tak nás prosím nenapínej dlouho. :)

2 Emm Emm | Web | 26. května 2014 v 12:06 | Reagovat

Téééda, skvělé!! :))  Jsem ráda, že se taťka umoudřil a Igora chce poznat lépe... Těším se na další díl! :)

3 Peťula Peťula | Web | 26. května 2014 v 14:53 | Reagovat

[2]: Moc vám děkuji, holky! :)

[1]:

4 Tris Tris | Web | 27. května 2014 v 23:43 | Reagovat

No páni! Takže Matěj je na Marsu a Igor bude u nich doma? A dokonce pozván na rodinnou večeři?! :-D No hmmm, to si teda nechám líbit, skvělé! Moc se těším na další díleček:)
Tak no stress a dej se do písání :P :*

5 Peťula Peťula | Web | 28. května 2014 v 15:23 | Reagovat

[4]: Snad bude nový díl co nevidět. Jak konečně začalo být pěkně, tak se psaní přesunulo trošku na jinou kolej :D Ale já se pokusím něco sesmolit!
Jsem ráda, že se těšíš..ale to ještě nevíš, jak se těším já na tvé povídky! :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.