Savior-19.díl

16. června 2014 v 21:07 | P. |  Savior
Nebudu vás trápit a už dnes přidám další díl! :) Jsem moc ráda za vaše milé komentáře, které mě vždy potěší a doufám, že budete komentovat i nadále, abych znala i váš názor.. A ano, vím, že do povídky už pletu nějak moc lidí, ale i oni tam budou mít časem svou roli! :D :P

,,No nazdááár!'' uslyšela jsem ten známý písklavý hlas.
,,Kláro?! Co tu děláš?'' začala jsem se hlasitě smát a snažila jsem se vymanit z jejího objetí. Abych vše uvedla na pravou míru, byla to má kamarádka ještě ze základky, která mě přijela navštívit. Nebyly prázdniny, které bychom spolu netrávili a ona tuto tradici chtěla zachovat i letos.
,,Přeci se nebudeš první týdny prázdnin nudit! Takže jsem přijela, abychom mohly něco podniknout, jako dřív!'' usmívala se od ucha k uchu a tašky s oblečením začala skládat do předsíně. Nečekala jsem ji tu a už vůbec jsem nebyla připravena na její výbornou náladu, která u ní přetrvávala stále.
,,Tak pojďme ke mně, kde si vybalíš a hned někam vyrazíme, co ty na to?'' stále jsem byla z její návštěvy zaskočená.
,,A co nějací kluci? Jsou tu?'' tuto otázku jsem čekala, už když jsme stáli ve dveřích, ale kupodivu se zeptala až na schodech po cestě do mého pokoje.
,,Mohla bych ti představit partičku takových kluků. Ale ne, že mi polezeš do zelí!'' upozornila jsem ji, protože už za ty roky co se známe jsem pochopila, jaká je. Mohla mít každého kluka, na kterého si ukázala.
,,Tak toho se neboj..'' ujistila mě. Klára se posadila na postel a z tašky si pomalu začala vykládávat její věci. Abych pravdu řekla, já bych si vzala ani ne polovinu toho co ona. Ale ona s sebou většinou tahá i zbytečnosti a potom nemá věci, které potřebuje.
,,Nepůjdeme udělat něco na jídlo? Potom bychom se mohly jít projít a až zítra bych podnikla něco pořádného.'' vlastně jsem se jí zeptala jen ze slušnosti a sama jsem celý večer naplánovala. Vím, že kdybych to neudělala, ona by měla potřebu vyrazit někam do ulic a to se mi vůbec nechce.
,,Tak dobře. A co tvůj táta? Je vůbec doma?''
,,Táta někam vyrazil s Igorem a nevím, kdy se vrátí.'' začala jsem se smát, protože jsem si vybavila, jak táta s Igorem hrají bowling.
,,Kdo je Igor?'' Klára se zarazila a chvíli si mě nechápavě prohlížela.
,,No…dobrý kamarád.'' zalhala jsem jí. Ale vlastně to ani taková lež není. Nikdy jsme si oficiálně neřekli, že spolu chodíme.
Potom jsem debatu o Igorovi nějak zamluvila tím, že mám hlad a že musíme jít opravdu něco uvařit.

*Igor*
Rozhodol som sa, že sa ešte s Martinom vrátim k nim domov. Chcel som byť ešte chvíľu s Val.
,,Ty ji asi opravdu miluješ, co?'' spýtal sa ma, keď vo vrecku lovil kľúče od hlavných dverí. Len som kývol na súhlas, pretože on sám veľmi dobre vedel, ako to je.
Keď sme vošli do domu, cítili sme lahodnú vôňu nejaké dobroty, ktorú pravdepodobne Val pripravuje.
,,Láska, vidím, že sme prišli rovno na čas.'' povedal som okamžite, keď som vošiel do kuchyne, kde pri sporáku stála Val a s ňou ešte jedna slečna, ktorá sa na mňa dosť divne pozerala. Nebola mi moc sympatická, ale Val to hovoriť nebudem.
,,Ahoj.''povedali obe zborovo a Val ku mne prišla a pevne ma objala. Pobozkal som ju na temeno hlavy a ona mi to opätovala krásnym úsmevom.
,,Igore, to je Klára. Přijela na chvíli za mnou..'' predstavili sme sa a ma na nej stále niečo nesedelo.
,,Ahoj Klárko! To je dost, že jsi nás přijela navštívit.'' povedal Martin celkom s radosťou v hlase, ale keď sa k nej otočil chrbtom, len pretočil očami. Tak som sa držal, aby som vybuchol v obrovský záchvat smiechu.
,,Dáte si s námi večeři? Je toho dost pro každého.'' súhlasili sme.. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tris Tris | 16. června 2014 v 23:02 | Reagovat

Teda nečekala jsem, že se taťka před její návštěvou až takto předvede :-D Ale je to milé, moc milé, dodává mu to sympatickou mladistvost. I ten způsob, jak kamarádsky jedná s Igorem:) Mmmm.skvělé :3

2 Peťula Peťula | Web | 17. června 2014 v 8:40 | Reagovat

[1]: Děkuji moc! :)

3 Emm Emm | Web | 20. června 2014 v 13:13 | Reagovat

Jéé, tak to je pěkné, jaký má vztah otec Val s Igorem. :-)

Jinak konečně jsem se vrátila z nemocnice a jsem ráda, že tu na mě čekal další díl. :)) U mě je zase PVS a report z Avenged Sevenfold, tak snad tě potěším. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.