Savior-28.díl

12. srpna 2014 v 12:44 | P. |  Savior
Doufám, že se vám další díl bude líbit a budu ráda za nějaký milý kometář. :) Tato povídka bude asi brzy končit, ale v hlavě mám něco nového!! :) Dnes jsem měla docela náladu psát, ale momentálně se spíše věnuju druhému blogu..

,,Tak a teraz? Zábava!!'' zakřičel Roman, když jsme po obědě vycházeli z jeho domu a jeli ke mně pro věci. Nechápavě jsem se na něj podívala a nadzvedla jsem obočí. Když tohle zaregistroval Roman, jen se usmál, otevřel kufr a začal se v něm hrabat. Co sakra hledá?
,, Igor, až tak?'' vytáhl z auta baseballovou pálku a přímo vykulil oči na Igora. Já sama jsem byla docela v šoku z toho, co se dá najít v kufru. Nedalo mi to a začala jsem se smát, protože upřímně to ani jinak nešlo, když jsem si představila, jak jde Igor na Matěje s baseballovkou. Ale Igor i s Romanem budou čekat v autě, to jim může být více než jasné.

Vystoupila jsem u našeho domu a začala jsem lovit klíče z kabelky. Byl to pro mě přímo nadlidský výkon, ale nakonec jsem je našla..mimochodem byly v boční kapse. Odemkla jsem si a ani jsem se neobtěžovala se v předsíni vyzouvat. Šla jsem po schodech nahoru do mého pokoje, kde jsem slyšela dost podivné zvuky.
,,Jááj, tak tady jsi. Měl jsem strach!'' začal mě pevně objímat můj bratr.
,,Jestli tu na mě chceš s Matějem hrát nějaké vaše trapné divadlo, tak mě tím už neoblbnete!'' můj křik musel jít slyšel určitě až ven. Bratr jen nechápavě koukal a následně sklopil hlavu. Abych řekla pravdu, nikdy jsem ho takto neviděla. Možná občas neměl své dny a nebyl zrovna příjemný, ale tohle chování u něj opravdu nebylo normální. Byl takový…zamlklý.
,,Měla jsi pravdu, Matěj je hajzl.'' začal mi povídat, když jsem si balila své zbylé věci do velké sportovní tašky.
,,Hmm..'' nevěděla jsem, co mu na to říct, takže jsem jen přikyvovala, protože už jsem se s ním neměla o čem bavit.
,,Mám problém..'' jo takže problém? Vlastně bych si měla zvyknout, že většina lidí se na mě obrací jen protože mají problém.
,,A co s tím mám společného já?'' musím říct, že i já jsem se chovala neobvykle a dost bezcitně.
,,Matěj vzal peníze z trezoru, které jsou táty.'' přestala jsem se hrabat ve skříní a upřela jsem na něj pohled.
,,Děláš si ze mě srandu? Ale jestli si to neuvědomuješ, je to tvoje vina. Sám jsi věděl, co je Matěj zač a nechal jsi ho tady bydlet. Kolik si vzal?'' byla jsem opravdu podrážděná, protože vím, jak dlouho otec ty peníze šetřil. Vypadalo to, že je bratr trošku v rozpacích.
,,A jestli v tom jedeš s ním a snažíš se mě tu jen o blbnout, tak ti říkám, že se ti to nepodaří..'' dala jsem si do tašky ještě notebook a taky nějakou kosmetiku.
,,Val, nemůžeš se alespoň jednou chovat dospěle?'' mluvil se mnou jako s nějakým malým frackem, ale to přesně bych mohla říct já jemu, ne? Vztyčila jsem prostředníček na levé ruce a usmála jsem se na něj. Vzala jsem si své poslední věci, které jsem položila na schody pře dům, kde seděl Roman s Igorem. Bratr mi byl samozřejmě v patách, a když ho viděli kluci, oba zbystřili.
,,Přísahám, že si z tebe nedělám srandu a taky ti dávám za pravdu..''
,,Ale mě to nezajímá. Když jsi viděl, jak mě Matěj obtěžuje, proč jsi něco neudělal tehdy?'' možná jsem šla až příliš do podrobností.. Vůbec jsem neměla chuť se hádat, ale tak nějak to ze mě všechno vycházelo pomalu ven.
,,Myslel jsem si, že to byla sranda.'' pokrčil rameny a zhluboka se nadechl.
,,Ha ha ha.'' řekli sborově Igor a Roman, kteří právě stáli za mnou a já měla na mále, abych nepropukla v obrovský záchvat smíchu..
,,Tak příště prosím nemysli.'' použila jsem oblíbenou větu našeho otce a společně s klukama jsem se vydala zpět do auta a následně domů.

,,Nevěřili byste, co se stalo.. Ten hajzl ukradl z trezoru peníze.'' vlastně jsem to ani nechtěla říkat klukům. Spíše jsem si povídala jen tak sama pro sebe.
,, Vy máte doma trezor?'' zeptal se zvědavě Roman a vykulil na mě oči.
,,Ehm..'' šťouchl ho Igor do ramene a Roman pochopil, že to asi nebylo vhodné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anina Anina | 12. srpna 2014 v 21:56 | Reagovat

"Vy máte doma trezor?" :D :D
Chtělo by to dál :)

2 bebika bebika | 19. srpna 2014 v 15:40 | Reagovat

Kedy bude pokračovanie?Celkom sa mi to páči ;-)

3 Emm Emm | Web | 22. října 2014 v 14:38 | Reagovat

:D :D :D Ten Roman, ten to zabil! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.